מיצוי זכויות רפואיות

מיצוי זכויות רפואיות נדרש באירועים שונים במהלך החיים - מחלה, צורך בתרופה יקרה, ניתוח או השתלה, מצב סיעודי, צורך להתייעץ עם רופא מומחה או לעבור בדיקה אבחנתית, בדיקות הריון ועוד. הסיכון להיקלע למצב רפואי לקוי שידרוש מאיתנו שימוש בזכויות הרפואיות שלנו קיים מגיל ינקות ועד זקנה.

בעת אירוע רפואי מגויסים בני המשפחה על מנת לסייע לחולה להחלים או לשפר את איכות חייו, כשההחלמה או השיפור באיכות החיים משמעותיים לחולה עצמו ולבני משפחתו, הן בהיבט של חיי היומיום והן בהיבט הכלכלי. מיצוי הזכויות הרפואיות מכל הגופים האפשריים מאפשר מיצוי הפוטנציאל להחלמה או לקיום הולם ומונע הוצאת כספים שלא לצורך ופשיטת רגל כלכלית.

לכולנו יש זכויות רפואיות! וכולנו משלמים על הזכויות הרפואיות שלנו!

חלק מהזכויות הרפואיות קיים על-פי חוק (חוק ביטוח בריאות ממלכתי, חוק הביטוח הלאומי ועוד), וחלקן מכוחה של פוליסה, קבוצתית או פרטית, שנרכשה בקופת החולים (הביטוחים המשלימים וביטוחי הסיעוד של קופות החולים) או בחברות ביטוח (ביטוח בריאות, ביטוח סיעודי וכו').

סבך החוקים, התקנות והדין מקשה על הנזקקים לזכויות הרפואיות לממש ולמצות אותן בצורה מיטבית, ובנוסף לעיתים נתקלים החולים ובני משפחותיהם בביורוקרטיה ובהחלטות שגויות של הגופים המטפלים השונים – דבר שמקשה על מיצוי הזכויות הרפואיות ומונע מהחולה ומבני משפחתו טיפול רפואי הולם ועלול להוביל להידרדרות במצבו הרפואי של החולה כמו גם לקריסה כלכלית של משפחתו.

בעיה נוספת היא היעדר מודעות לקיומה של הזכות הרפואית, מכוחו של החוק או מכוחה של פוליסה. כך למשל יתכן ואנו עובדים במקום עבודה או חברים בגוף שביטח אותנו בפוליסה קבוצתית אך אנו לא מודעים לכך. יתכן ויש לנו זכויות מהמדינה בשל מצב רפואי לקוי אך איננו יודעים אילו זכויות, והיכן ניתן לברר לגביהן ולממשן. יתכן ואנו מטפלים בהורה סיעודי ונאבקים בעול הכלכלי הנובע מכך, ואיננו מודעים לעובדה שההורה רכש ביטוח סיעודי דרך קופות החולים שיכול לסייע לנו.

איך אפשר לעזור?

ממש - מיצוי זכויות רפואיות - עמית לניר
אנא הזן הודעה.

מי אנחנו

מַמֵּשׁ היא מיזם חברתי ללא כוונת רווח שמסייע בהבנה ומיצוי של זכויות רפואיות וסיעודיות.

הזכויות הרפואיות שלנו (שהן כסף או שווה כסף שמסייע לנו לרפא או להחלץ ממצב רפואי לא תקין) שייכות לנו! במלואן!

פייסבוק

צרו קשר

מַמֵּשׁ - מיצוי זכויות רפואיות (חל"צ)
054-3010232
help@mamesh.org.il
פקס: 09-9501365
ת.ד. 6203, הרצליה 4616002